Skalničky

Skalničky

Skalka je bezesporu hezký, ale technicky náročněji proveditelný prvek v zahradě. V první řadě je potřeba dobře plánovat a vědět, jaké podmínky nám staniviště dovoluje. Na základě toho volit správnou skladbu kamení i rostlin. 

Dle nároků rostlin si připravíme i základní substrát – pokud bude skalka z rostlin, které vyžadují kyselé půdy, měl by substrát obsahovat velký podíl rašeliny (např. rostliny vřesovištní), jiné druhy vyžadují půdu neutrální a další zase půdu zásaditou (s přídavkem vápence).

Dále je potřeba zkombinovat nároky rostlin a skladbu kamenů  – například skalku pro kyselomilné (acidofilní) rostliny nemůžeme stavět z vápencových kamenů, které by půdu postupně neutralizovaly a obráceně.

 

Suchomilné rostliny dobře odolávají intenzivnímu slunečnímu záření i delší době bez vody. Jsou proto vhodné na suché a teplé skalky, ale i na osazení přenosných skalek, sesazených do kamenných či keramických nádob, které můžeme umístit na terasy či balkony. 

Popkud skalku správně založíme a rostliny dobře vybereme, může nám skalka kvést od jara až do podzimu.

Ze sukulentních rostlin jsou vhodné a velmi atraktivní například Delosperma, rozchodníky (Sedum), netřesky (Sempervivum).......

Číst více
Filtrování produktů
Cena