Barvínek menší

Vinca minor
modrý, IV.-VI., 15cm, polostín, stín
  • Stav skladu Skladem

  • Velikost hrnku 10,5cm

od 45,00 Kč s DPH Za 1 ks

Kvete v měsících
výška rostliny v dospělosti
0.15 m
okrasná listem
ano
venkovní rostlina
ano
středně vlhké stanoviště
ano
stín
ano
polostín
ano

Popis zboží

Barvinek je původní rostlina naší volné přírody, vyskytuje se od střední Evropy až po Kavkaz.V přírodě roste jako podrost pod stromy, také proto je oblíbený jako stálezelená půdopokryvná trvalka. Tento méně častý druh je typický svými lesklými zelenými listy a na jaře je pokrytý bílými květy. Barvínek preferuje stinné stanoviště, na přímém slunci se někdy listy spálí. Pokud je rostlina zakořeněná, snese i suchý stín.Snadno se rozrůstá a zakořeňuje, občasným sestříháním podpoříte její hustý růst a udržíte ji na svém místě. Je vhodná k výsadbě pod stromy a keře, kam se nedostanete sekačkou nebo na vrcholky svahů odkud budou její výhony efektně spadat dolů.Je mrazuvzdorný a v létě nesmí vyschnout u kořenů.
Jeho rodové jméno Vinca pochází z latiny a znamená "vázat, navíjet" a odkazuje na jeho dlouhé stonky, které se dříve používaly při výrobě věnců.

Číst více

Dotaz k produktu

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.