Růže mnohokvětá 'Novalis'

Rosa KORDES 'Novalis'® - levandulová
lila až fialová,VI.-IX.,mnohokvětá,polostín,slunce,zdravá,nenáročná,mrazuvzdorná
  • Stav skladu Skladem

  • Prodejní velikost 5/15

  • Velikost hrnku 1,5 l

od 169,00 Kč s DPH Za 1 ks

Kvete v měsících
Požadavek na řez
výška rostliny v dospělosti
0.8 m
venkovní rostlina
ano
středně vlhké stanoviště
ano
polostín
ano
PUDABEZNAZAHRADNI
ano

Popis zboží

Rosa 'KORDES' Novalis®
Tato mnohokvětá růže vyniká nevšedními vzácnými tóny lila až fialové barvy květů. Od uvedení na trhu se stala naprostým hitem.
Je to jedna z mála modravých odrůd růže s vynikajícím zdravím.
Květ je středně plný, elegantně vyskládaný, na šířku má až 10 cm a co je velmi důležité – růže je velmi zdravá, pročež získala ocenění ADR v roce 2013. Navíc je to jedna z mála růží, která prospívá i v polostínu, dokonce se jí tam údajně daří nejlépe. Vůně je slabá, čajová. Kvete opakovaně od června do začátku října. Větve jsou vzpřímené a pevné, takže tvoří jak úhledný keř, tak i pěkný stromeček.
Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Během kvetoucí sezóny je užitečné hnojit hnojivy na podporu kvetení. Plné slunce. Na zimu zamulčujte.
Pro rychlejší nasazování nových poupat během léta doporučujeme pravidelně odstříhávat stonky s odkvetlými květy v místě, kde vyráží list s pěti lístky a stonek je silný (neohýbá se) a pravidelně hnojte. Zjara po mrazech zakraťte klasickým řezem na 3-5 oček nad zemí.

Číst více

Dotaz k produktu

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.