• Úvod
  • Růže
  • Růže 'White Fairy' bílá drobnokvětá

Růže 'White Fairy' bílá drobnokvětá

Rosa 'White Fairy'
Rosa 'White Fairy' je půdopokryvná růže, která vytváří kompaktní, rozlehlý a nádherně kvetoucí koberec s drobnými, bílými kvítky. Listy mají svěže zelenou barvu a lesklý povrch. Bujný růst a husté olistnění velmi dobře eliminují růst plevele. Pro rychlé vytvoření hustého pokryvu sázíme na 1m2 3 až 5 rostlin. Po výsadbě je vhodné volný prostor mezi rostlinami zaplnit mulčovací kůrou, která eliminuje růst plevele v době, kdy není porost zapojený. Pod kůru nedáváme geotextílii, neboť brání cirkulaci vzduchu a rostlinám neprospívá. Tato růže je velmi nenáročná, odolná a bohatě kvetoucí. Zimní období zvládá velmi dobře a nevyžaduje téměř žádnou údržbu.
  • Stav skladu Skladem

  • Prodejní velikost 5/15

  • Velikost hrnku 1 l

od 46,96 Kč s DPH Za 1 ks

Kvete v měsících
Požadavek na řez
plné slunce
ano
výška rostliny v dospělosti
0.5 m
počet rostlin na 1 m2
3-5ks na m2 ks
trnitá rostlina
ano
venkovní rostlina
ano
PUDABEZNAZAHRADNI
ano
polostín
ano
středně vlhké stanoviště
ano

Popis zboží

Rosa White fairy je půdopokryvná růže, která vytváří kompaktní, rozlehlý a nádherně kvetoucí koberec s drobnými, bílými kvítky. Listy mají svěže zelenou barvu a lesklý povrch. Bujný růst a husté olistnění velmi dobře eliminují růst plevele. Pro rychlé vytvoření hustého pokryvu sázíme na 1m2 3 až 5 rostlin. Po výsadbě je vhodné volný prostor mezi rostlinami zaplnit mulčovací kůrou, která eliminuje růst plevele v době, kdy není porost zapojený. Pod kůru nedáváme geotextílii, neboť brání cirkulaci vzduchu a rostlinám neprospívá. Tato růže je velmi nenáročná, odolná a bohatě kvetoucí. Zimní období zvládá velmi dobře a nevyžaduje téměř žádnou údržbu.
Dorůstá do výšky přibližně 0,5 – 0,7 m. Půdopokryvné růže většinou opakují kvetení až do zámrzu (květen až listopad). Květ je drobný, plný. Plodem je červený šípek. Růže mají rády slunce. Vyhovovat ji tedy bude slunné nebo polostinné stanoviště s jihovýchodní expozicí. Ve stínu se nedaří žádné růži. Jako půdní typ nejlépe vyhovují hluboké, hlinitopísčité až hlinité půdy, s dostatkem humusu a přiměřeným obsahem živin. Půda by měla být slabě kyselá až neutrální. Nevhodné jsou půdy zasolené kolem komunikací.
Pokud jsou růže vysázeny na velké ploše, je potřeba jednou za 3 až 4 roky v předjaří provézt plošný řez. Řez provádíme nůžkami na plot nebo plotostřihem na potřebnou výšku a šířku, pokud chceme růži vymezit nějaký prostor. Během roku odstraňujeme pouze odumřelé výhony. Jednotlivě vysázené růže řežeme obdobně jako růže záhonové.
Výživa růži po výsadbě. První rok nehnojíme průmyslovými hnojivy, ale pouze vyzrálým kompostem. Starší růže můžeme přihnojovat kombinovaným hnojivem např. Cererit, NPK nebo speciálním hnojivem na růže. Je však potřeba hlídat poměr základních živin – dusíku, fosforu, draslíku. Do začátku srpna ukončíme hnojení dusíkem. Růže budou mít díky tomu možnost lépe vyzrát ve dřevě a posílit pletiva.

Číst více

Dotaz k produktu

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.