Dlužicha 'Dew Drops'®

Heuchera " Dew Drops "®
Zelenošedý list s růžovou žilkou lišící se podle stanoviště,květ červenýVI.-VII.,60cm,polostín,vlhká půda. Růžové žilky se vyskytují při dodržení ideálních podmínek.
  • Stav skladu Skladem

  • Velikost hrnku 1 l

od 118,00 Kč s DPH Za 1 ks

Kvete v měsících
plné slunce
ano
výška rostliny v dospělosti
0.6 m
okrasná listem
ano
venkovní rostlina
ano
středně vlhké stanoviště
ano
polostín
ano
PUDABEZNAZAHRADNI
ano

Popis zboží

V poslední době více a více oblíbená nižší trvalka pro slunná, polostinná i stinná místa. Hodí se pro skupinovou výsadbu, do trvalkových záhonů, jako podrost vyšších stromů, i jako solitéra do nádob.
Využití najde i jako ohraničení záhonů. Zajímavá je jak svým listem, který často mívá zajímavou kresbu, ale i svým jemným květem různých barev. Květy se navíc dají využívat do floristický vazeb, kde vynikají svojí jemností a dlouhou výdrží.
Jaké podmínky Heuchera preferuje? Má ráda humózní půdu, tedy velmi úrodnou půdu s dostatkem humusu např. v podobě kompostu či přimíchané rašeliny nebo zahradního substrátu. Kresba listu je ovlivněna podmínkami, které rostlina na stanovišti má. Pokud zajistíte ideální podmínky, bude krásně prosperovat a odvděčí se krásným a výrazným zbarvením. Obecně by se dalo říci, že odrůdy s vybarvením do žluta a oranžova se mohou na slunci lehce připalovat, vyhovuje jim tedy stanoviště bez přímého poledního slunce. Heuchery s zelenolisté a tmavolisté plné slunce tolerují jen za předpokladu, že mají dostatečně vlhkou zeminu.

Číst více

Soubory ke stažení

Soubor
Heuchera Stáhnout
Heuchera a její využití Stáhnout

Dotaz k produktu

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.