Aukuba japonská 'Rozannie'

Aucuba japonica 'Rozannie'
stálezelená, mrazuvzdorná, 1 - 1,5 m, červené pody, nevýrazný květ
  • Stav skladu Skladem

  • Prodejní velikost 20/30

  • Velikost hrnku 2 l

od 169,00 Kč s DPH Za 1 ks

polostín
ano
stín
ano
venkovní rostlina
ano
okrasná listem
ano

Popis zboží

Mrazuvzdorný keř, kterému se daří ve vlhkých, organicky bohatých, dobře propustných půdách v částečném až úplném stínu. Rostliny potřebují v horkém letním počasí značné množství stínu (mladé listy se často spálí na plném slunci). Zakořeněné rostliny mají velmi dobrou toleranci vůči suchu. Rostliny dobře snáší i na nutričně chudé půdy a většinu látek znečišťujících ovzduší ve městě. Vyvarujte se ale příliš vlhkých až mokrých půd a exponovaných míst, vysazujte na chráněné stanoviště.
Snadno se množí řízky nebo ze semen. Vezměte řízky ze samčích i samičích rostlin (rostliny jsou dvoudomé) a označte je podle pohlaví, abyste zajistili, že samičí rostliny v nové výsadbě budou opylovány nedalekým samcem za účelem plození. Jako pokojové rostliny vyžadují chladnou místnost
Aucuba japonica, běžně nazývaná vavřín skvrnitý, je zaoblený, stálezelený keř. Obvykle roste do výšky 1v – 1,5 m pokud není stříhán. Pochází z Japonska ,Číny a Himalájí. Brzy na jaře (březen-duben) kvetou drobné fialově-hnědé květy se smetanově bílými prašníky. Každá květina má čtyři sepaly a čtyři lístky. Rostliny tohoto rodu jsou dvoudomé (samčí a samičí květiny na samostatných rostlinách). Po opylování samičích květů dozrávají elipsoidní jednosemenné bobulovité peckovice, které na podzim červenají. Plody na rostlině často přetrvávají až do jara.
Jméno rodu pochází z latinizované verze japonského názvu aukubi pro tyto keře.
Dá se využít na živý plot, do nádob a na terasy a truhlíky. Vnitřní pokojová rostlina pro chladné místnosti.

Číst více

Dotaz k produktu

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.