Rakytník řešetlákový 'Sluníčko'

Hippophae rh. 'Sluníčko'
velké plody, dozrává v IX.,v. 4m, nenáročný, mrazuvzdorný
  • Stav skladu Skladem

  • Prodejní velikost 40/60

  • Velikost hrnku 2 l

od 179,00 Kč s DPH Za 1 ks

Popis zboží

Kultivar 'Sluníčko'
dorůstá v. 4m, málo trnů, větší, méně kyselé plody, dozrává ve druhé polovině září, pětiletý keř může mít úrodu až 10kg.

Rakytníky
Snadno prosperují v běžné, vlhké, dobře propustné, neutrální až zásadité, písčité zemině na plném slunci. Dobře snáší vítr, nízké
teploty a neúrodné půdy. Rostliny jsou dvoudomé, takže samičí rostliny nebudou mít plody bez blízkého samčího opylovače. A protože květy opyluje vítr, samce umístěte před samici ve směru nejčastějšího proudění větru. Jedna samčí rostlina dokáže opylit až 5 samičích.
Hippophae rhamnoides, běžně nazývaný rakytník řešetlákový, je velký, trnitý keř, opadavý , který obvykle dorůstá do 2 4 m výšky a šířky. Někdy roste ve formě stromu. Je původem z Evropy, severní Asie a Číny. Má vrbovité, stříbřitě zelené listy, které jsou atraktivní během vegetačního období a oranžové plody na samičích rostlinách na podzim. Na samičích rostlinách se na jaře (březen - duben) před objevením listů objevují nevýrazné, žlutozelené, samičí květy v malých hroznech. Samčí květy kvetou současně v drobných jehnědcích na samčích rostlinách. Samičí květy ustupují oranžovým opadavým plodům, které na větvích přetrvávají i v zimě. Z ovoce se vyrábí čaje, džemy, želé, omáčky a nápoje. Ovoce je bohaté na vitamíny A, C a E, kyselinu listovou, karotenoidy a mastné kyseliny.

Číst více

Dotaz k produktu

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.