Brslen Fortuneův 'Dart's Blanket'

Euonymus fort. 'Dart's Blanket'
stálezený, v zimě fialovo červený list,v. cca 30-50 cm, nenáročný, slunce, polostín
  • Stav skladu Skladem

  • Prodejní velikost 20/30

  • Velikost hrnku 0,5 l

od 29,00 Kč s DPH Za 1 ks

Popis zboží

Euonymus fortunei
Snadno roste v přiměřeně vlhké, dobře propustné půdě na slunném či polostinném stanovišti. Snese významný podíl stínu, a na půdu není náročný, nesnese jen přemokřené zeminy. Dobře snáší městské podmínky, plazivě se rozrůstající a k zemi přiléhající, množí se zakořeněnými stonkovými řízky. Každoročně seřezávat po době kvetení pro udržené atraktivního tvaru. Nenápadné zelenobílé květy se objeví v červnu.
Neopadavý nebo poloopadavý půdokryvný keř, rozrůstá se plazivě nebo též popínavě u vertikální podpory. E. fortunei má velké množství kultivarů od půdokryvných, přes keře až po popínavé. Své jméno získal po skotském botanikovi Robertu Fortuneovi, který bádal a sbíral rostliny v Číně.
Kultivar "Dart´s Blanket"
je plazivý, k zemi přiléhající a plazivě se rozrůstající s eliptickými, tmavě zelenými lity. Listy na podzim a v zimě zbarvené do fialovo červených iodstínů. Kvete nevýrazně v průběhu června, pokud roste popínavě s vertikální podporou, je květ hojnější, nicméně stále nevýrazný.
Vhodný jako půdokryvný k pokrytí větších ploch, zpevnění svahů a prevence eroze, jako obruba chodníků a cest.

Číst více

Dotaz k produktu

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.